RESULTAT SOMMARUTSTÄLLNING 30 AUGUSTI 2014

 

DAGENS BÄSTA HUND: SONIC-EMMELIE KARLSSON

DAGENS BÄSTA HUND 2: AKIRA-ELIN FLISBÄCK

 

KLASS 1 MINIOR-VALP HANAR

1. Oskar-Anna Andersson

2. Sune-Martina Kriborg

3. AHT Fans Bubbly Ben United-Karin Stiverius Olsen

4. Ludvig-Josefin Ringdahl

TIKAR

1. Baban-Kerstin Rosén

2. Molly-Lilian Dittrich

3. Maja-Lilian Dittrich

4. Nellie-Mats Andersson

 

KLASS 2 JUNIOR HANAR

1. Reggie-Carina Hansén

2. Sam-Carina Hansén

3. Milou-Liz Wendel

4. Cosmos-Amanda Hellström

TIKAR

1. Hailey-Martina Kriborg

2. Älsklingen-Kerstin Rosén

 

KLASS 3 UNGHUND 1 HANAR

1. Charlie-Martina Kriborg

2. Shelby-Carina Hansén

3. Acke-Sofie Karlsson

4. Jackson-Jessica Lindwall

5. Gizmo-Doris Eriksson

6. Chico-Sanna Löwe

TIKAR

1. Akira-Elin Flisbäck

2. Flisan-Lilian Dittrich

3. Selma-Lilian Dittrich

 

KLASS 4 UNGHUND 2 HANAR Grupp 1

1. Chico-Martina Kriborg

2. Batman-Cecilia Johansson

3. Mysak-Marianne Svegard

4. Bamse-Rosa Wedin

Grupp 2

1. Kullhagas White Donnadonni-Heidi Persson

2. Pachino-Martina Kriborg

3. Bumblebee-Monali Albers

4. Ziggy-Carina Hansén

TIKAR Grupp 1

1. Iza-Karina Westerlund

2. Irish Cream-Lena & Karin Svensson

3. Kiara Sanna Magnusson

4. Becky-Martina Kriborg

5. Betti Bus-Mats Andersson

TIKAR Grupp 2

1. Tindra-Sanna Magnusson

2. Lilo-Marie Wahlgren

3. Sandy-Dorthe Kalderas

4. Safira-Karina Westerlund

5. Molly-Kerstin Rosén

 

KLASS 5 ÖPPEN HANAR

1. Jazon-Anette Tagelid

2. Kasper-Vivianne Hansson

3. Hasse-Tina Jonasson

4. Scotte-Carina Hansén

5. Zorro-Carina Hansén

TIKAR Grupp 1

1. Kia-Elin Magnusson

2. Chakira-Sofie Ekberg

3. Aimee-Maria Nilsson

4. Gullan-Mi Hansson

5. Alva-Lilian Dittrich

Grupp 2

1. Polly-Jenny Håkansson

2. Tinker Bell-Cecilia Johansson

3. Titti-Karin Svensson

4. Candie-Lilian Kaivo-Ojo

5. Lillany-Ellen Clarén

 

KLASS 6 SENIOR-VETERAN

1. Sonic-Emmelie Karlsson

2. Mille-Maria Nilsson

TIKAR

1. Tova-Elin Magnusson

 

BIS-FINAL HANAR

1. Sonic

2. Kullhagas White Donnadonni

3. Chico

4. Oskar

5. Jazon

Oplacerade:

Reggie

Charlie

TIKAR

1. Akira

2. Tova

3. Polly

4. Tindra

5. Iza

Oplacerade:

Baban

Hailey

Kia

 

BÄSTA TEAMWORK

1. Sonic-Emmelie Karlsson

Övriga nominerade:

Oskar-Anna Andersson

Sune-Martina Kriborg

Hailey-Martina Kriborg

Acke-Sofie Karlsson

Charlie-Martina Kriborg

Jackson-Jessica Lindwall

Akira-Elin Flisbäck

Chico-Martina Kriborg

Bumblebee-Monali Albers

Kullhagas White Donnadonni-Heidi Persson

Sandy-Dorthe Kalderas

Polly-Julia Håkansson

Tinker Bell-Cecilia Johansson

Mille-Marie Nilsson

Tova-Elin Magnusson

 

MESTE SVANSVIFTARE

1. Bumblebee

 

VEM SKÄLLER MEST

1. Hasse

 

DOGSHOW

1. Hasse

 

MASKERAD

1. Julia Håkansson-Gabi, Sunshine, Czikita & Polly

 

SPRING PÅ TID STORA HUNDAR

1. Jarra

SMÅ HUNDAR

 

1. Kiara